Karykatury dla każdego / Caricatures for everybody

Dziś postanowiłam odświeżyć temat, którym zajmowałam się kilka miesięcy temu.
Chodzi tutaj o karykatury ;)
Kiedyś poprosiła mnie koleżanka, abym zrobiłam podobiznę jej męża.
Była to moja pierwsza lalka spersonalizowana.
Miała zabawnie długie nogi, za małą bluzkę i śmieszną czuprynę. Teraz z perspektywy czasu zrobiłabym ją zupełnie inaczej, żeby nie powiedzieć lepiej ... oby koleżanka zaraz reklamacji nie złożyła ;D
Wiem, że wtedy się dużo uczyłam, a tamta laleczka była dla mnie inspiracją do dalszego działania.


Później postanowiłam zrobić podobiznę Dr Misia z racji, że mieli dać koncert w Zielonej Górze. Wymyśliłam sobie, że rzucę mu ją na scenę ;D
To miało być takie moje małe szaleństwo, pomysł był bardzo spontaniczny i nie miał na celu reklamy ( tym bardziej, że o to nie zabiegałam i nie zrobiłam sobie wspólnego zdjęcia z zespołem ).
Ogólnie jestem osobą trochę wstydliwą, więc nie wiedziałam jak i kiedy rzucić laleczkę na scenę, przełamałam się w którymś momencie ... i uciekłam ;D
Mój mąż śmieje się z tego do dziś!
Zdjęcia z imprezy z moją zabawką możecie zobaczyć  tutaj i tutaj.
Jest tam też zdjęcie z zabawką, która nie była ode mnie i do dziś nie wiem o co chodzi, nie chce się w to też zagłębiać.

A to moje zdjęcia z domu.
Później pojawiło się zamówienie specjalne dla osoby, która ma widoczną muskulaturę. Zadanie bardzo mi się spodobało, obmyślałam, jak dobrze odwzorować mięśnie ... dużo szkicowałam.
Na majteczkach miało znaleźć się imię ukochanej, która zamawiała prezent ;)
Tak właśnie powstał siłacz!
Po długiej przerwie w szyciu karykaturek obecnie pracuję nad 3 nowymi.
Nie mogę zdradzać szczegółów ponieważ ma być to prezent na ważną uroczystość, ale na pewno zobaczycie efekty w odpowiednim czasie.

Dziś w tym celu zakupiłam sztuczne włosy, będzie to moja pierwsza tego typu peruka.
Dużo poszukuję w internecie jak dobrze przymocować takie włosy do głowy lalki szmacianej. Jeśli macie jakieś doświadczenie w tej kwestii to byłabym wdzięczna za wszelkie rady ;)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty